Vynášení tajných informací

Prohřešky hráčů a jiných subjektů.

Moderátoři: World Builder, Dungeon Master, Dungeon Servant

Zamčeno
Akruo

Příspěvek od Akruo » 13. 1. 2013 21.13

kokosak píše:
Prodávám, jak jsem koupil, možná si daný člověk vše vymýšlel, ale nepříjde mi uvěřitelné, že by se dal vycvičit ten sběr a dolování tolik. Ne s nastavením placosu a neharvestovací hrou.… Můj Rangarog má za sebou spousty a spousty hodil kutání v baních a i tak se u něj zlepšení projevilo minimálně, prakticky vůbec. Ale to už je asi dost OT
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©

Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní

George
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George » 14. 1. 2013 12.24

Uff.. tak to je mazec, člověk si chvilku nečte foro a už je mimo :)
Zkusím navázat na poslední příspěvky od mýho posledního, ať se vyjádřím.

Balrog:
vyvěsit seznamy H/SH a jejich výhody a možnosti veřejně - to bude rozumný
vypnutí expové odměny - osobně jsem pro, není to ani logický, ani spravedlivý
Snížení laťky pro přijetí - jsem proti, vyjádřím se vzápětí
"Pořadníky a příkazy hostitelským postavám, aby jednaly ooc a ne podle jejich ic charakteru nepovažuju za šťastné a myslím, že než by na to přistoupili, většina hostitelů se postu vzdá." - možná reaguješ ná názor někoho jinýho, jen bych projistotu znovu řekl, že takhle si to nepředstavuju, osobně jsem pro volnost a přirozenost v hraní hostitelů, viz. Jonův příspěvek níže a spousta mých předchozích.

Strigo:
Já bych vše nechal jak je, jen s tím rozdílem, že bych si vynutil po hostitelích reporty... - jsem pro volnost pro hráče hostitelů (podmínkou ovšem bude to, že k nim hráči budou mít důvěru, aby si nepřipadal nikdo ukřivděn, takže žádné tak, jak je to teď), porušování pravidel či nějaký kontradiktorický (hehe, to slovo jsem si teď našel, chtěl jsem najít cizí slovo k "rozporuplný", na který jsem si nemohl vzpomenout, ale tohle je vtipný, no ne? :biggrin: ) záležitosti by ten hráč stejně nevyzradil

Pak obrovská debata na téma "Pavel vs všichni", tam bych jen řekl, že naprosto souhlasím s Jonovou odpovědí Pavlovi

Akruo:
A k problematice starších sráčů a hostitelů: určité "bonusy" bych věnoval všem hráčům (například atmosféry,extras)…

Tady se dostáváme zase k něčemu konstruktivnějšímu. Osobně bych (ačkoliv jak se zdá z jiný příspěvků, nad úpravama systémů si můžeme nechat zdát a spíš bychom se měli zaměřit na něco, co si dokážeme vyříkat mezi sebou, přecijen řeknu svojí představu) rozšířil víc status staršího hráče, měl by ho mít každej, kdo prokázal, že chápe, co to je RP a nebude možnosti zneužívat. - Zkrátka na způsob.. raději to budeme dávat manuálně individuálně, ať to máme pod kontrolou, než to odebírat každýmu druhýmu nováčkovi, co se rozkoukává.
V tomhle případě bych byl proti všem systémovým zvýhodněním, zejména bonusy do těžby, xp, lootu a co já vím, co všechno ještě existuje, dokonce i extras. (Takže si rozhodně nepředstavujte starší hráče, jak jsou teď)
Mělo by to jen přidávat další možnosti do RP hry, ne zvýhodňovat - atmosféry bych dal starším hráčům (kde, předpokládám, že by to byl každej slušně hrající hráč), pokud někdo chce udělat atmosféru, stejně tam pohodí knížku.

Hostitelé se v mých představách naopak od běžných hráčů odlišují, stále jsem proti všem systémovým zvýhodněním, měl by ovšem mít např. mulu, GP, možnost mluvit za NPCs (zároveň reagovat za svět a porušit v malým rozsahu status quo (a to, když už jsme u toho, spíše v rámci své frakce... určitě ne tak, že hostitel hráč elfa bude reagovat za trpaslíky, v tom je rozdíl mezi hostitelem a DM)) apod. Hostitel rozhodně není za odměnu, je to, protože je to potřeba, aby to umožnilo plynulejší, rozmanitější, uvěřitelnější hru.

Hawkeye:
..Popis atmosfery zatěžuje server. - Víc, než použitelnej umístitelnej, zatěžuje server předmět.. a vzhledem k tomu, že hráči dělají obojí. Bude, myslím lepší jak z hlediska atmosféry a rušení, tak z hlediska systémovýho, když se budou raději používat atmosféry, než knihy.

No... to by bylo asi prozatím vše... chápu, že asi už moc fantazíruju, ale tak alespoň si můžete udělat představu o mých názorech :)
PS: Když si to tak po sobě čtu, zní to jak volební program a ještě jak kdybych dělal svět svůj a hrál si na WB :biggrin: :huh1:
Shae Nessima - She doesn't talk about keeping it real, it's understood she actually will. She's a bitch, she's a lover, she's a child, she's a mother, she's a sinner, she's a saint, she does not feel ashamed, she's your hell, she's your dream, she's a tease, she's a goddess on her knees, she's an angel undercover, she's a lot to handle, she's a hell of a scandal, she's a drama queen, she's the best damn thing that your eyes have ever seen.

Mini

Příspěvek od Mini » 14. 1. 2013 19.56

To s tím bonusem v těžbě mě tak trochu zklamalo. Já myslím, že hra je úplně o něčem jiném :no: a peníze tu moc neznamenají.
Starší hráči jsou jmenováni staršími za dobrou hru bez prohřešků a pranýřování. Myslím, že stačí to a neškodit světu a pak všechny ty výhody budete mít i vy. Vidinu, bych opravdu brala jako motivaci k té odměně, ne důvod k závidění, může tam být každý z vás, který se osvědčí. Podle názvu jsou to hráči, kteří tu hrají nějakou dobu a pěkně, tak proč neodměnit.
Hostitelé by měli být hostitelé. Reporty z jejich činnosti na adresu DX, by jistě pomohly, ale asi těžko určíte v jaké části světa by měl být který a kolik. Jsou to přeci jejich osudy... jejich charaktery, kdo z Vás jim může diktovat kam je mají cesty zavést? Navíc tam kde je dnes hostitelů moc, už zítra být nemusí. Hráči prochází únavou... odchází a znovu se vrací, přijde mi to nemoudré už jen pro všechny ty věci co jsou třeba při opětovném jmenování.

Edit: Stát se SH - je odměna, H - je odměnou jen pro ty, kteří mají požitek z toho vést lidi a vytvářet cosi pro jiné, pro ty co to "rádi udělají" už to asi až taková odměna být nemusí, ale dělat to je třeba... bez toho není H.

Edit II. : Opravdu nechápu, jak se o takové věci můžete přít takovou dobu! Osobně jsem pro zveřejnění seznamů i výhod, jestli to pomůže... tedy nevím.
I když si nejsem tak zcela jistá, zda je to jen na rozhodnutí těch "v dohledu", když jako "utajené info" to zadal sám WB v pravidlech.
Mad Lay
Laura Boo
Rozy (za ty mezery před jménem v seznamu ve hře se omlouvám, jen pro mé usnadnění hladání)

Wolf
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf » 14. 1. 2013 22.57

Souhlasím s tebou Mini ve všem, co jsi řekla.

To proč asi mají hostitelé bonusy do sběru je myslím z důvodu toho, že jako Hostitel má hostit.
Ať už pořádáním akcí, questů a podobně... a čeká se, že vynaloží hodně úsilí na takové činnosti a že tím docela "vyždíme" svou postavu. Zkrátka by mu to mělo nejspíš usnadňovat právě ono Hostitelování.
Neutral Good Dungeon Master :clover:

Mourisson1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mourisson1 » 14. 1. 2013 23.10

A proč že to mají starší hráči?
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Amii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015

Wolf
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf » 14. 1. 2013 23.11

Zeptej se Labira :biggrin:
Neutral Good Dungeon Master :clover:

Mini

Příspěvek od Mini » 15. 1. 2013 8.00

Mourisson1 píše:A proč že to mají starší hráči?
O pár míst výše:
Mini píše:Starší hráči jsou jmenováni staršími za dobrou hru bez prohřešků a pranýřování..
Kdo z těch co tu tak volají po spravedlnosti nevisí někde na pranýři, za porušování pravidel?
Pak asi prostě za odměnu, že nemají potřebu brát, kde nemají.

Edit: Ale i tak si myslím, doufám, že většina z těch SH, kteří nepotřebují bohatnou pro to aby mohli vytvářet AQ pro jiné, tak neblaží po výdělku, jak to tu popisujete a možná ta zvýhodnění ani nezneužívají tak jak se obáváte, nezůstávají za nimi vytěžené naleziště každý den, právě proto, že oni už chápou, že hra o tom zrovna není.
Mad Lay
Laura Boo
Rozy (za ty mezery před jménem v seznamu ve hře se omlouvám, jen pro mé usnadnění hladání)

Akruo

Příspěvek od Akruo » 15. 1. 2013 13.53

Chápu zvýhodnění u hostitelů (hlavně z "historického" hlediska), ale nevím, proč by měla být nějaká odměna "za pěknou hru" u starších hráčů. Přece největší odměnou je samotná pěkná hra s ostatními, kteří si cení vaší pěkné hry... Hrajeme/hráli jsme - tu hru pro zábavu a chceme se bavit, odměna nejvyšší by měla být pouze samotné uznání "JSI STARŠÍ HRÁČ, HRAJEŠ PĚKNĚ, JSI POCTIVÝ - NA, TADY MÁŠ TITUL" a k tomu není třeba přiznávat nějaké bonusy... Než se zase ozve někdo s příspěvkem o závisti - dřív jsem chtěl být starším hráčem právě kvůli bonusům, které to poskytuje, dnes už ne. Dnes by mi to udělalo radost jen kvůli tomu, že bych byl "oceněn", tím, že si někdo o mé hře myslí, že je pěkná... že když vytvářím hru pro ostatní hráče, tak je to třeba i baví, něco jim to dá, že "utrácet" za AQ, eventy a RP předměty není známka blbosti, ale uvědomělosti atd.
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©

Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní

Jája CZE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jája CZE » 16. 1. 2013 15.32

Jsem proti zveřejnění seznamu starších hráčů, jsem proti zveřejnění jejich bonusů.

Samozřejmě, jsem mrtvá duše, kterou nemusíte poslouchat, ale ve svém pionýrském nadšení zapomínáte na poměrně zásadní českou vlastnost, slečnu závist.

Ne nadarmo se platy ve firmách tají a porušení tohoto je bráno ve firmě jako hrubé porušení pracovní kázně.

Jsem proti škatulkování hráčů a byl jsem proti němu už od počátku, nicméně se stalo. Zveřejněním seznamu jen rozvíříte debatu, "kdo si to zaslouží víc či míň" a stejně se k ničemu nedoberete. Ten si bude stěžovat, že hraje lépe než x, nebo dokonce déle a lépe než Y, a titul nemá. Dohad je dohad, jistota dráždí.

Takže jsou podle mně jen dvě cesty, kategorie zrušit, nebo je tajit. Labir to tenkrát nejspíše věděl a proto ta podmínka. Koneckonců, on se s tou slečnou setkal asi hodněkrát.

Kolik pánů v životě odmítlo uklízečku, přestože byla chytřejší a morálně lepší, než nějaká takymanagerka? Ta holka se jen holt starala o choré rodiče a neměla čas roztahovat nohy před vlivnými. Ale takhle je to "jen uklízečka". Dokud to nevíte, možná jí dáte šanci, když to vědět budete, ty šance ztratí. "S vojakmi nětancujem, ja som úradníčka" a dalo by se pokračovat donekonečna.

Když jsme ještě hrávali jako stará parta, tak jsem se dozvídal z různých zdrojů, jaké že to nemám super "na míru" questy, jak mně DM milují, vše mám zadarmo a expy proudí jako řeka. A co předmětů nedozírné hodnoty jsem měl.. Ou jé.. Škoda, že většina "Questů" znamenala nas.ání a XP ztrátu, DM ve hře znamenalo "padáme pryč, je tu DM". Když jsem zveřejnil, že jsem za ty tři roky získal luk, prsten a plášť, nikoho jsem evidentně nepřesvědčil, tedy mimo toho, že teď už jsem měl "spoustu předmětů nedozírné ceny a prsten a luk a plášť".

A nevěřím, že se za ten rok a půl tak razantně změnila mentalita zdejšího lidu, aby jste dosáhli něčeho lepšího. TAkže až budete cokoliv horlivě zveřejňovat, pamatujte na slečnu závist :)

Už v tomto vlákně se spousta lidí "diví a nechápe" proč má SH, nebo H něco, co oni zřejmě nemají. Počítám, že se ozvou hlasy, že nikdo nezávidí a je mu to jedno. Když je to všem tak jedno a "nikdo nezávidí", proč se to vlastně vůbec řeší?

NA EQ jsou nové lokace, tak se občas projdu na průzkum :) TAkže jsme teď aktivní hráč :)
-------------------------------------------------------------
Serin - Mladý, trošku urážlivý elf, toulající se po lesích a pláních na desce.

hemendo

Příspěvek od hemendo » 16. 1. 2013 16.05

Když tajit tak dobře, tohle tajit dobře nejde, očividně, proto taky ta závist je a bude. Nehledě na to jestli je to veřejné nebo neveřejné, dokonce možná to, že je to "tajné" závist až zbytečně vyvolává.

George
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George » 16. 1. 2013 16.05

Jája:Vážím si tvýho názoru jako málokterýho, avšak nemůžu s tebou souhlasit.
Současná situace není dobrá, je špatná. A jedinej způsob, jak to vyřešit, je buď to celý zrušit, nebo to alespoň udělat veřejný. Samozřejmě to způsobí spoustu změn, některým se nebudou líbit... bude to jen začátek něčeho velkého, ale udělat se to musí, protože jinak to zůstane v tomhle stavu.

Říkáš, že lidi říkají, že nikdo nezávidí, ale přesto se to řeší. Na to ti odpovím takhle.. pravidelně sleduju playerlist, kdykoliv se připojuju. Přesto jsem několikrát lobboval za jeho skrytí. Ostatní říkali, "když ti to vadí, tak se na něj nekoukej", to ale není řešení, že? Chtěl jsem ho zrušit, protože to prostě nedává smysl, stejně jako chci zrušit tady tohle.

Krom toho, pokud by někdo záviděl.. asi by měl proč. Proč má být svět ve stavu, kdy jedni musí závidět druhým? Pak tu asi nějakej disbalanc existuje, jinak by si nezáviděli.
Shae Nessima - She doesn't talk about keeping it real, it's understood she actually will. She's a bitch, she's a lover, she's a child, she's a mother, she's a sinner, she's a saint, she does not feel ashamed, she's your hell, she's your dream, she's a tease, she's a goddess on her knees, she's an angel undercover, she's a lot to handle, she's a hell of a scandal, she's a drama queen, she's the best damn thing that your eyes have ever seen.

hemendo

Příspěvek od hemendo » 16. 1. 2013 16.09

Nikdo nikomu závidět nemusí, to je podle mě omyl. A svět z toho pohledu v nijak hrozném stavu není. Je to vždy jen o lidech.

hemendo

Příspěvek od hemendo » 16. 1. 2013 16.22

Dle mého názoru je zveřejnění těch informací taky vstřícným krokem k tomu, aby se nad nimi dala konečně zavést debata, která by následně mohla vést i k tomu, aby byly nějakým způsobem bonifikace upraveny.

Rozhodně si nemyslím, že je řešením zrušit je úplně, některé mají opravdu velký přínos k lepší hře.

Myslím tím debatu, kde se pak někdo nebude muset kousat do rtu jako teď já, jestli ty bonifikace vypsat nebo ne, ikdyž už dávno jsou veřejným tajemstvím a dokonce je v tomto topicu většina propíraná, i když by za to měli být aktuálně ti, kdo to tu vyzrazují trestáni, jestli to tedy dobře chápu(?).

Vzhledem k tomu, že se tak neděje, něco se asi hnulo.

Akruo

Příspěvek od Akruo » 16. 1. 2013 17.42

hemendo píše: Myslím tím debatu, kde se pak někdo nebude muset kousat do rtu jako teď já, jestli ty bonifikace vypsat nebo ne, ikdyž už dávno jsou veřejným tajemstvím a dokonce je v tomto topicu většina propíraná, i když by za to měli být aktuálně ti, kdo to tu vyzrazují trestáni, jestli to tedy dobře chápu(?).

Vzhledem k tomu, že se tak neděje, něco se asi hnulo.
Oni by hlavně museli být trestáni více či méně všichni a i lidé, kteří zde již nehrají a to myslím nemá smysl.…

Jája CZE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jája CZE » 17. 1. 2013 1.18

George: Začlo se škatulkovat, tak se škatulkuje, ať uděláš jakýkoliv škatulky, stejně nebudou "spravedlivé".

Jsem "starší hráč". Myslím, že Braenn je lepší hráčka a nemá tento status. Určitě by spouty těch vychytávek užila (a dokud byla starší hráčka i užívala) svými postavami mnohem lépe a více, než já se svou, která užívá jen těch výhod. Prostě Serin byl vzdycky spíše loutka, než loutkař a na stará kolena jej předělávat nebudu.

Víš že mně svého času štvalo jen to, že jsem nebyl starší hráč? Už jen proto, že jsem si myslel, že hraju poctivě, neprasím, nezneužívám.. Kdekomu to už dali, jen mně ne. Kdekdo psal atmosféry a já nemohl (Ve finále, až jsem taky mohl, stejně jsem nic nedělal), ale vadilo už jen to vědomí, že jsem něco méně, protože on může a já ne.. A taky jsem chtěl mít možnost mluvit za Leskvu v Amfiberai, Serin u něj trávil milion času, ale taky jsem nemohl a přitom měl ambice to zvládnout. Nebyl jsem ale v té správné škatulce. Taky jsem měl pocit, že po půlroce (real) hraní na učedníka u lukaře bych mohl dostat alespoň schopnost resetovat opotřebení pro ostatní, případně si "vyrobit" balíček obyčejných šípů, nebo mít schopnost modifikovat vzhled luků, aby byli pro ostatní přitažlivější, ale neměl jsem možnost změnit ani pitomý popisek, protože jsem nebyl v té správné škatulce. Takže někde vzadu hlodal červíček "nevěří ti, že toho nezneužiješ", to po třech letech hraní nepotěší. Všimni si, žádné expy, plat bych klidně vyměnil za výdělek z "výroby" obyč. šípů a oprav, byť to bylo pár drobných. A věř mi, že bych tu opravu zahrál mnohem barvitěji, než Leskva v Amfi :).

Když všechno šmahem zrušíš a privilegia rozdáš všem, narazíš na lidi, kteří z toho udělají cirkus, a ne že nenarazíš. Takže škatulky evidentně potřebuješ. Potřebuješ i někoho, kdo bude škatulkovat a jsi zase na tom samém bodě osočování z nadržování a náklonnosti. On má a já ne.. On prasí víc a není potížista..

Edit ráno: K tématu odtajnění jen asi tolik. Dokážete si představit to peklo, kdyby se zveřejnily všechny DM XP odměny pro kohokoliv, za poslední třeba rok? To raději čelit dohadům..
-------------------------------------------------------------
Serin - Mladý, trošku urážlivý elf, toulající se po lesích a pláních na desce.

Onyx
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onyx » 1. 3. 2013 14.50

Prohlédl jsem si toto fórum a myslím, že je na čase jej zamknout a udělat poslední vyjádření.

To co se zde řeší je z části opravdový problém a z části je to uměle nafouklé.

Na jednu stranu je pravda, že se někteří hostitelé nechovají tak, jak by se hostitelé měli chovat, ale mohu vás ujistit, že o tomto chování víme a hodláme jako DM tím v tom udělat přítrž. Pouze sbíráme důkazy, aby naše jednání nevypadalo zaujatě. Na druhou stranu zde byly argumenty, které se sice snaží některé hráče usvědčit ze zneužívání výhod, ale ve skutečnosti jsou dané pouze neznalostíá IC pozadí světa, nebo prostou závistí.

Jinými slovy. Nemyslím si, že by chování všech hostitelů bylo katastrofální, a že jsou hostitelé pouze na obtíž, jak se zde někteří snaží dokázat. Je sice pravda, že u některých hostitelů není korektní, ale toto pozorování pak nelze házet na ostatní a navíc by zrušení statutu hostitele přineslo více škod než užitku.

Nadruhou stranu tu někteří lidé bijí do hostitelů a je jim jedno jaká hůl jim zrovna padne do ruky. Myslím, že všichni, kdo tu měli nějaký útočný a agresivní příspěvek by se měli zamyslet sami nad sebou. Podobné flamy pouze znechucují hru pro všechny a nevedou k ničemu dobrému.

Zamčeno