Druhá strana - Městské NPC

Chyby u přátelských NPC

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Pipi_CZ
Kontaktovat uživatele:

Druhá strana - Městské NPC

Příspěvek od Pipi_CZ » 2. 4. 2010 14.16

Dnes ve městě mrtvých u ohniště proběhlo CvC. Vše jak mělo být, s odporem a bez problému. JENŽE, ostatní okolo stojící NPC, hned po zahájení útoku na PC v odporu, se na mě seběhla a hodila se do odporu. Zčervenala a šla po mě.
V domnění že když jsou červení, nepřátelští, jsem do nich začal sázet šípy, jelikož jsem v tom neviděl problém. Okamžitě po smti jednoho NPC se po mě rozběhlo druhé a nechtěně ho má postava zabila příležitostným útokem. PGR kleslo o dva body a shledalo to jako Pobíjení městských NPC. Přitom jsem na žádné neútočil a pak, po té co jsem od nich dostal odpor.
Takže jako první chybu bych viděl to že se mě změnili na nepřátelská. (i když to může být vlastně pochopitelné - dav vidí útočníka a obět jak se perou a tak oběti pomohou)
A další … snížení PGR (prakticky vzato to byla obrana, ale systémy to asi vidí jinak a změnit to nejde že?)

Byl bych rád kdybyste mi sem napsali vaše názory na věc …

Street_cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhá strana - Městské NPC

Příspěvek od Street_cz » 2. 4. 2010 14.23

Pipi_CZ píše:Takže jako první chybu bych viděl to že se mě změnili na nepřátelská. (i když to může být vlastně pochopitelné - dav vidí útočníka a obět jak se perou a tak oběti pomohou)
vzhledem k tomu, že to jsou jen těla bez duší, bych v tomhle opravdu problém viděl
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění

Scrappy

Asi takhle

Příspěvek od Scrappy » 2. 4. 2010 14.47

Já je beru jako tupce, kteří na mě po útoku na postavu naběhnou a chtějí se taky mlátit :biggrin: pak jim zmizím a po přejití přechodu už je vše v cajku, páč oni asi rychle zapomínají :bleh:

Jenže! To by pak za jejich zabití nesmělo klesat PGR :shades: takže něco v tom bude. Pak je k tomu další možné vysvětlení, zabila jsi člena dobráckého čumilského kultu a tak by jsi se nad tím měl zamyslet :megalol: .

Teď ale vážně, vysvětlení IC i IR se dá nalézt lehce, jenže systémy jsou systémy a tak je otázka, jestli by s tím nešlo něco udělat.

Pipi_CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pipi_CZ » 2. 4. 2010 15.32

No právě. A abych to rychle a bezbolestně vyřešil jako ty, na to mi chybí další level kvůli neviditelnosti. Hm … chtěl bych ale znát i názor CM a ostatních DM/DS prosím.

KaTo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KaTo » 2. 4. 2010 17.05

Pipi_CZ píše:No právě. A abych to rychle a bezbolestně vyřešil jako ty, na to mi chybí další level kvůli neviditelnosti. Hm … chtěl bych ale znát i názor CM a ostatních DM/DS prosím.
Na to bys měl znát především názor WB, je to jeho(jejich) nastavení světa (a NPC). Názor Dx je v tomto případě irelevantní :shades: .
Obrázek

Pipi_CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pipi_CZ » 2. 4. 2010 17.21

KaTo píše:
Pipi_CZ píše:No právě. A abych to rychle a bezbolestně vyřešil jako ty, na to mi chybí další level kvůli neviditelnosti. Hm … chtěl bych ale znát i názor CM a ostatních DM/DS prosím.
Na to bys měl znát především názor WB, je to jeho(jejich) nastavení světa (a NPC). Názor Dx je v tomto případě irelevantní :shades: .
Na názor Labira nečekám, čekal bych do skonání světa. Nic proti, vím jak teď na tom je a chápu to.

Odpovědět