Žádost o potrestání prohřešku

Neaktuální a stará témata

Moderátoři: Dungeon Master, Dungeon Servant

Zamčeno
Nalk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk » 8. 2. 2011 17.33

Ghost píše:
Lassair píše:Tohle jsem pochopila spíš tak, že to, že koukám na krvavou skvrnu je jedna věc a není problém (jak je tam napsáno), ale to že prohledávám kvůli krvavé skvrně celej les (nebo nevím přesně co to bylo) v širokém okruhu, je věc druhá a v tom vidím ten rozdíl,nebo jádro pudla.
Což se klidně dá přiřadit snaze zjistit, jestli DM nemá něco připraveného. A jestli se bude trestat za tohle, tak to půjde s většinou hráčů hodně z kopce (včetně mě)
Tak tak... když je tam tedy reakce DM, která korektně Zacha zabila... korektní zničení těla.. proč by nebylo korektní i prohledat blízké okolí (dva břehy a řeku mezi nimi plus mínus)?
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar

Aefar

Příspěvek od Aefar » 8. 2. 2011 17.34

Ghost píše:Byl bych rád, kdyby jsi nějak vysvětlil i to - důvod pro permanentní smrt a zlikvidování těla (což je dohromady vlastně trvalé odstranění postavy).
Sice je to směřované na Pavla, ale jako "neutrál" k tomu řeknu následující:

Zde se píše o permce. Takovouto moc DM mají svěřenou majiteli. Já to osobně chápu tak, že po upálení Zacha tuto možnost využili. Přijde mi to logické.
V případě, že vaše postava cíleně usmrtila alespoň jednu jinou postavu jejíž hráč tuto smrt zahrál jako permanentní je doporučeno aby i vaše postava v případě smrti v konfliktu s jinou postavou brala tuto smrt jako permanentní. V případě postav "znovuvracejících se nezničitelných vrahů" může DM permanentní smrt na postavě i vynutit.
Pokud jde o odstranění těla, přijde mi to stejně košer jako odstranění těla hráči. Rovněž to dělají... a s oblibou. Hážou do propasti, přes okraj desky atd.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův

Nalk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk » 8. 2. 2011 17.37

Zacho má permku za odsouzení... hádám, že nikdy nikoho nezabil na permku.
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"

Aefar

Příspěvek od Aefar » 8. 2. 2011 17.40

Nalk píše:Zacho má permku za odsouzení... hádám, že nikdy nikoho nezabil na permku.
To nesouvisí... V té větě jsou to dvě odlišné věci. První tvrzení je doporučení "za permku jinému si uděl permku" a druhé tvrzení je, že se neustále vracejícím vrahům může udělit permka.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk

Aefar

Příspěvek od Aefar » 8. 2. 2011 17.42

Ještě abych upřesnil, pokud vím, všichni v minulosti odsouzení k smrti permku dostali... jestli se nepletu. Ale možná se mýlím, když tak mě opravte.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk

Nalk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk » 8. 2. 2011 17.42

Aefar píše:
Nalk píše:Zacho má permku za odsouzení... hádám, že nikdy nikoho nezabil na permku.
To nesouvisí... V té větě jsou to dvě odlišné věci. První tvrzení je doporučení "za permku jinému si uděl permku" a druhé tvrzení je, že se neustále vracejícím vrahům může udělit permka.
Což kdybys tu byl dýl, tak víš, že to bylo užito jako strašák na phottery a podobné. :bleh:

Aefar

Příspěvek od Aefar » 8. 2. 2011 17.43

Vím to, i když jsem tu tak krátce :bleh:

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk

Ghost
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ghost » 8. 2. 2011 17.44

To odstranění těla mi přijde jako jako jakékoli připravení postavy o šanci na přežití. Což když udělá postava je to to samé, ale rozdíl mezi hráčem a DM je ten, že DM má výrazně více možností, jak postavu zabít (a zachránit).

To vynucování jsem chápak tak, aby nevznikaly trapné situace, kdy je veřejně popravena postava a ta se za týden znovu neobjevila na Desce. Tedy v Zachově případě, že by byl chycen stráží a zabit třeba v boji, ale to udělali bandité. Mám to chápat tak, že v případě, že je jednou postava popravena strážemi platí permice už pořád (tzn. i u obyčejných NPC atp.)?
Bratrstvo zabanovaných!

Myrpa

Příspěvek od Myrpa » 8. 2. 2011 17.53

Tak košér je všechno, co si okecáš. Najdeš skvrnu, pártráš okolo, okecáš si to - je to košér. DM řekne: není to košér -> máš trest. Zabiješ někoho za DM, ten má mít permku, víš to, uklidíš tělo, okecáš si to třeba tím, že postavy to taky dělají, jedno, že při jiných questech se toto nepraktikuje a že je teď prvá pěkná příležotst Zacha vrátit, kam patří -> je to košér. Hráčům se to sice nezdá, ale to je jedno, protože kdo mě, DMko, usvědčí z metagamu?

Akruo

Příspěvek od Akruo » 8. 2. 2011 18.27

Lassair píše:
Ghost píše:
Tohle jsem pochopila spíš tak, že to, že koukám na krvavou skvrnu je jedna věc a není problém (jak je tam napsáno), ale to že prohledávám kvůli krvavé skvrně celej les (nebo nevím přesně co to bylo) v širokém okruhu, je věc druhá a v tom vidím ten rozdíl,nebo jádro pudla.
.. a proč by koneckonců ten les prohledat nemohl? Jako nezúčastněnému pozorovateli mi to příjde jako velice pěkné RP a to při solové hře. Nic proti některým hráčům ( a kdybych měl být upřímný, tak i já to někdy udělám), ale stává se, že postavy v případě, že jsou "samy" (hráč si to aspoŇ myslí) vůbec žádné RP "nehrají" - prostě je postavička ticho a jenom se pohybuje po světě (a když je např. v hidu, tak se to dá pochopit, samozřejmě) - ale to je už dost OT.

I přes to, že jak bylo řečeno, došel ten zmíněný tell o smrti Zacha, nedomnívám se, že šlo o porušení pravidel. A co, že OOC hráč se dozvěděl o jeho smrti? (samozřejmě vím, že přesto asi nehrajeme na serveru plném hodných a spravedlivých, takže se ten metagame bohužel objevuje).

Prostě si myslím, že ačkoliv to tak "mohlo vypadat", tak to není dokazatelné. A pokud hráč Anade toto opravdu neudělal a NEPŘIZNÁ TO. Tak by měla fungovat ta věc na p .. jak jenom to … presumpce (? .. presunkce to není, tak tam bude m :-D) neviny. Tedy, jelikož jde o věc z mého pohledu "nejasnou" tak bych se na pozici DM spíše přiklonil k "zapsání do tajného DM rejstříku" a v případě dalších problémů, ne-li podvodů ze strany hráče mu to "připočetl", ale ne s plnou váhou, protože - IMHO - to není jasné, že došlo k vědomému (či nevědomému) podvodu.

(kurník, už radši na forum psát nebudu, neumím se vyjádřit.…)
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©

Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní

Jon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon » 8. 2. 2011 19.57

Pokud přišlo DM do kanálu od Zacha, "proč se nenašlo tělo?", je to pro mě jasný důkaz metagamu svědčící o nějaké komunikaci Anade - Zacho. Jak se jinak Zacho dověděl, že jej Anade hledá? Jak Anade dal vědět Zachovi, že nenašel tělo, nevěděl li, čí tělo vlastně "hledá"?
Kraki Skengdrang

Jon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon » 8. 2. 2011 20.01

Nezlobte se na mě, ale po mnoha zkušenostech mi Anade a někteří jiní přijdou jako někdo, kdo se prostě rád dohaduje a hází kolem sebe špínu, zvláště proti DM týmu - jakoby to byla nová móda, když už všechny omrzely nekonečné flamy o přesílenosti čarodějů.

Nejsem už v týmu a tak si mohu dovolit něco ostřejší rétoriky. Proč lháři a manipulátoři otravují vzduch někde, kam si ostatní lidi chodí zarelaxovat a zahrát pro zábavu, čistě proto, že je to jejich koníček? Chcete li se dohadovat, pánové (či dámy), dohadujte se jinde, třeba s prodavačkou, až si půjdete ráno koupit rohlíky, nebo se poraďte se svým psychiatrem . :biggrin:
Kraki Skengdrang

Anade

Příspěvek od Anade » 8. 2. 2011 20.07

Takže teď mám dotaz já na Pavla.

Fakta:
• Postava A provádí obvykle činnost B.
• Pokud se postava A dostane do situace C, provádí činnost D.
• Hráč postavy A se OOC cestou dozvěděl o jisté věci E.

Hra:
Postava A provádí činnost B a dostala se do situace C, ale protože se hráč dozvěděl o E, provedla jeho postava místo obvyklé činnosti D jinou činnost F (která je v podstatě opakem k D).

Je tohle metagame?
Anade Be'lein – rozporuplná, (pro některé) nevypočitatelná, nedůvěřivá elfka za půl druhé platinky
We do what we must because we can.
O papoušcích…

Jon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon » 8. 2. 2011 20.10

Protože se činnost E dověděl hráč a přizpůsobil tomu jednání postavy, je to metagame, co bys chtěl vědět víc?
Kraki Skengdrang

Aefar

Příspěvek od Aefar » 8. 2. 2011 20.10

Aneb kam banditi strčili toho uloveného kance. A kam je vůbec obvykle strkají...? :biggrin:

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk

Winonne
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Winonne » 8. 2. 2011 20.17

Prohledávat každou skvrnu v lese, nedělám nic jiného, už vím, jak se Anade ve hře baví :)

Myrpa

Příspěvek od Myrpa » 8. 2. 2011 20.22

Reakce na Jona:

Ne, je to proto, že jsem ve fázi, kdy sice moc nehraju, ale pořad mi na serveru záleží, ale vidím, že je na něm spousta věcí blbě, spousta hráčů se kvůli tomu už v minulosti pohádala, odešla, řeší se pořád to samé a nic se s tím nedělá.
Je to tady fakt dobrej server ve spoustě věcech, ale není vyváženej. Je špatně nastavenej a když se k tomu přidá DM Pavel se svým přístupem DMkování, tak je to v kombinaci s pravidly totální smrt. Mohlo by to tu být vážně dobré pro víc hráčů, ale muselo by se to tu víc vyvážit.

Kolik lidí děkuje a stěžuje si na ostatní DMka? Tam je to procento vyloženě pozitivní, podle mě. Prostě dobrej DM styl nemůže mít tolik odpůrců. (Pokud teda není zájem udělat tady z toho server pro omezený soubor typů postav.)

Pro všechny, kdo se mi diví a kdo ještě nezahráli: zahrajte si evil postavu, jinak se mi budete divit dál.

Jon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon » 8. 2. 2011 20.29

Řeší se pořád to samé, ale stále s těmi samými lidmi. To je, myslím, důležité podotknout.

Co se poděkování týká, myslím, že jich Pavel má víc než dost. Třeba jeho snaha při zlobří válce mi přijde doslova heroická, nehledě na další aktivity. Nevím, jestli umíte nebo chcete docenit to, co pro svět dělá. A odchytávání hříšníků/metagamerů beru rovněž jako pozitivní činnost, nezlobte se na mě, a klidně se povztekejte.
Kraki Skengdrang

Myrpa

Příspěvek od Myrpa » 8. 2. 2011 20.35

Neřeší se to s těmi samými lidmi :) Ti samí jsou ti, kteří tady i přes nepřízeň vydrželi hrát. Spousta dalších jich odešla :))

Pavel má poděkování víc, než dost, ale má i spoustu negativních reakcí. To ostaní DMka nemají. Já oceňuju, co pro svět dělá. Však jsem mu to v našem soukromém flamu jasně napsal. Ale dělá to jen pro určitou skupinu postav nějak zaměřených. Kdybych začal hrát teďka dobráka, co všechno řeší s DMky, tak budu taky jásat, se vsadím. Když něco začne dělat pro eviláky, tak jsou z toho naštvaní všichni, protože má nějakou jinou představu, jak s eviláky hrát...kterou nějak žádný nesdílí.

A ty jsi tu eviláka nehrál, hádám, že?

Myrpa

Příspěvek od Myrpa » 8. 2. 2011 20.36

A měl bys jít někdy do hospody.

Zamčeno